Montaż

Pomimo tego, że systemy klimatyzacyjne są rozwiązaniem stosowanym powszechnie, to jednak ich instalacja powinna zostać przeprowadzona przez wykwalifikowany zespół specjalistów. Montaż klimatyzacji, a dokładniej – jej prawidłowe założenie będzie warunkowało wydajną i efektywną pracę całego systemu. W trakcie wykonywania prac montażowych należy bowiem zwrócić uwagę na wiele istotnych czynników, takich jak chociażby zachowanie optymalnej odległości urządzenia od sufitu czy ściany bocznej (dotyczy przede wszystkim modeli ściennych). Z tego też względu zachęcamy Państwa do współpracy. Nasi wykwalifikowani pracownicy podejmą się montażu klimatyzacji, bez względu na to, czy służyć ma ona pomieszczeniom mieszkalnym, hotelowym, biurowym czy też budynkom użyteczności publicznej. Działamy przede wszystkim na terenie Poznania.

PRZEBIEG PRAC

Już na samym początku mogą Państwo liczyć na pełne wsparcie naszych ekspertów. Doradcy techniczni pomogą wybrać model najlepiej dopasowany do konkretnego pomieszczenia. Dzięki temu mogą mieć Państwo pewność, że zakupiony system spełni wszelkie oczekiwania i znacznie podniesie komfort użytkowania pokojów mieszkalnych lub biurowych.

W kolejnym etapie pracy wskażemy najbardziej optymalne miejsce montażu klimatyzacji. Nie wszystkie powierzchnie się do tego nadają. Należy pamiętać, że jednostka instalowana wewnątrz pomieszczenia będzie miała za zadanie równomiernie rozprowadzić powietrze. Natomiast jednostka zewnętrzna powinna zostać założona w niedużym oddaleniu od urządzenia wewnętrznego. Co więcej – warto pamiętać o zachowaniu odpowiedniej wentylacji oraz stałego dostępu do jednostki zewnętrznej.
Po wyborze najlepszego miejsca montażu klimatyzacji jesteśmy w stanie przystąpić do prac właściwych. W pierwszej kolejności zakładamy jednostkę wewnętrzną. Przebieg dalszych prac wygląda następująco:

  • wykonujemy specjalny otwór w ścianie (pozwoli na wyprowadzenie instalacji elektrycznej, przewodów skraplających);
  • zakładamy tuleję ochronna na uprzednio wykonany otwór (poprawia to estetykę i zabezpiecza otwór!);
  • instalujemy system odpływu i dokonujemy sprawdzenia jego skuteczności;
  • podłączamy do jednostki zewnętrznej instalację chłodniczą;
  • montujemy jednostkę zewnętrzną (np. na stelażu zamocowanym do ściany budynku);
  • przeprowadzamy próbę szczelności przewodów.


Wszystkie nazwy firm i produktów użyte na stronach tego serwisu mogą być zastrzeżonymi znakami firmowymi lub towarowymi ich właścicieli. Użyte zostały jedynie w celach identyfikacyjnych.

KLIMAPOZ KALASZ OWCZAREK SPÓŁKA JAWNA

ul. Browarna 10
61-063 Poznań
woj. Wielkopolskie

61 87 28 000
61 65 33 184
NIP: 7820008033