Serwis

Zadaniem systemów odpowiedzialnych za cyrkulację powietrza jest zapewnienie pełnego komfortu użytkownikom korzystającym z danej przestrzeni. By jednak tak się stało, niezbędna jest okresowa kontrola, sezonowe czyszczenie oraz regularny serwis klimatyzacji. Takie też usługi przeprowadzamy na terenie całego Poznania oraz całej Wielkopolski.
Dlaczego to takie istotne?

Podstawowe pytanie, które często słyszymy, to: „czy serwis klimatyzacji jest niezbędny, nawet jeżeli przez cały sezon działała ona bez zarzutu?”. Odpowiedź jest prosta – TAK. Argumenty są dwa i dotyczą niezwykle istotnych aspektów naszego codziennego życia: zdrowia i finansów. Nieczyszczone systemy, eksploatowane niezgodnie z zasadami (czyli nieprzechodzące cyklicznego serwisu), mogą mieć szkodliwy wpływ na nasze zdrowie. Drugi argument to finanse, bo oczywistym jest, że niesprawdzana regularnie i nieprzygotowywana do sezonu intensywnego użytkowania klimatyzacja szybciej będzie ulegać awariom. Co więcej – coraz częściej spotykamy się z sytuacjami, w których producent nakłada na użytkownika, w ramach warunków utrzymania gwarancji, konieczność przeprowadzania cyklicznych prac konserwacyjnych. W przeciwnym razie – zgłoszona awaria może zostać nieuznana w ramach gwarancji.

Kompleksowa obsługa

Decydując się na współpracę z nami mogą mieć Państwo pewność, że zapewnimy kompleksową obsługę, czyli zarówno doradztwo przy wyborze odpowiedniego modelu, porady związane z prawidłową eksploatacja sprzętu, fachowy montaż, jak i serwis klimatyzacji w trakcie użytkowania. Realizowane w ramach serwisu klimatyzacji prace obejmują:

  • dokładne czyszczenie filtrów oraz innych elementów systemu (w tym skraplacza oraz parownika);
  • sprawdzenie szczelności instalacji, w szczególności zaś połączeń freonowych (serwis klimatyzacji obejmuje również regulację ciśnienia freonu);
  • przeprowadzenie szczegółowych pomiarów pracy urządzenia, dotyczy m.in.: wydajności chłodniczej, sprawności elektrycznej;
  • sprawdzenie wszelkich zabezpieczeń;
  • weryfikacja głośności pracy urządzenia;
  • sprawdzanie stanu technicznego;
  • odgrzybianie.


KLIMAPOZ KALASZ OWCZAREK SPÓŁKA JAWNA

ul. Browarna 10
61-063 Poznań
woj. Wielkopolskie

61 87 28 000
61 65 33 184
NIP: 7820008033