Klimatyzacja biurowa

Utrzymanie aktywności pracownika przez 8 godzin wymaga od pracodawcy odrobiny wysiłku i zaangażowania. Najistotniejsze są bowiem warunki pracy – komfort i wygoda z pewnością sprzyjają efektywności podejmowanych przez pracownika działań. Jednym z najistotniejszych czynników, które mają wpływ na szybsze przemęczenie bądź problemy z koncentracją czy też poczucie senności są: temperatura oraz poziom wilgotności w danym pomieszczeniu. Oba czynniki są szczególnie istotne w sezonach letnich, kiedy wielogodzinne upały praktycznie uniemożliwiają normalną pracę w pomieszczeniach. Wprowadzenie do wnętrz tradycyjnych wiatraków może przynieść jedynie doraźną, krótkotrwałą ulgę – praca wiatraka nie zmieni przecież poziomu wilgotności powietrza, a i skutecznie nie obniży temperatury. Warto więc zdecydować się na profesjonalne systemy klimatyzacji biurowej.

Jednak klimatyzacja biurowa okazuje się jedynie wówczas skutecznym rozwiązaniem, jeżeli zostanie odpowiednio dopasowana. Zupełnie inne rozwiązania nadają się do tzw. open space, inne zaś do jednoosobowych gabinetów. Kontakt z naszymi specjalistami pozwoli Państwu sięgnąć po taki model urządzenia, który z pewnością przyniesie oczekiwane udogodnienia.

RODZAJE SYSTEMÓW

Zadaniem klimatyzatora biurowego jest rozprowadzenie powietrza po całym pomieszczeniu. Inwestorzy powinni więc sięgać po takie modele i systemy, które odpowiedzą indywidualnym uwarunkowaniom. Najczęściej klimatyzacja biurowa montowana jest w postaci:

  • systemów kasetonowych (dedykowane pomieszczeniom o dużej powierzchni użytkowej oraz z sufitem podwieszanym; istotnym warunkiem jest jednak zachowanie odpowiedniej odległości pomiędzy sufitem właściwym a podwieszanym);
  • systemów kanałowych chowanych pod sufitem (instalowane w specjalnej przestrzeni sufitowej; podobnie jak w przypadku modeli kasetonowych, jak i tutaj niezbędne jest zachowanie optymalnej przestrzeni na umiejscowienie kanałów i przewodów – ok. 30 cm);
  • systemów sufitowych (ze względu na dość spore gabaryty tego typu rozwiązanie stosuje się jedynie w dużych pomieszczeniach; w małych gabinetach się ono nie sprawdzi, natomiast np. dla open space stanie się idealnym udogodnieniem i zapewni optymalne warunki);
  • systemów VRF (są idealne dla budynków, w których niezbędne jest zapewnienie optymalnych warunków pracy w kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu pomieszczeniach; stosuje się wówczas jeden agregat, do którego podłączone zostają wszystkie urządzenia wewnętrzne; klimatyzacja biurowa może być np. naścienna lub sufitowa – wybór konkretnego modelu nie ma znaczenia dla efektywności pracy systemu VRF; klient może się też zdecydować na montaż różnych modeli wewnętrznych w różnych pomieszczeniach).

Kontaktując się z profesjonalistami mogą Państwu uzyskać pełne wsparcie, dzięki któremu wybór konkretnego rozwiązania będzie właściwy. Zapewniamy, że do realizacji każdego zadania podchodzimy w sposób indywidualny, zwracają uwagę na możliwości oraz ograniczenia danego budynku. Zależy nam na Państwa pełnym zadowoleniu z funkcjonowania klimatyzacji biurowej.

KLIMAPOZ KALASZ OWCZAREK SPÓŁKA JAWNA

ul. Browarna 10
61-063 Poznań
woj. Wielkopolskie

61 87 28 000
61 65 33 184
NIP: 7820008033