Serwis klimatyzacji

Zadaniem systemów odpowiedzialnych za cyrkulację powietrza jest zapewnienie pełnego komfortu użytkownikom korzystającym z danej przestrzeni. By jednak tak się stało, niezbędna jest okresowa kontrola, sezonowe czyszczenie oraz regularny serwis klimatyzacji. Takie też usługi przeprowadzamy na terenie całej Polski, przede wszystkim na terenie województw: wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, dolnośląskiego i lubuskiego.

Dlaczego to takie istotne?
Podstawowe pytanie, które często słyszymy, to: „czy serwis klimatyzacji jest niezbędny, nawet jeżeli przez cały sezon działała ona bez zarzutu?”. Odpowiedź jest prosta – TAK. Argumenty są dwa i dotyczą niezwykle istotnych aspektów naszego codziennego życia: zdrowia i finansów. Nieczyszczone systemy, eksploatowane niezgodnie z zasadami (czyli nieprzechodzące cyklicznego serwisu), mogą mieć szkodliwy wpływ na nasze zdrowie. Drugi argument to finanse, bo oczywistym jest, że niesprawdzana regularnie i nieprzygotowywana do sezonu intensywnego użytkowania klimatyzacja szybciej będzie ulegać awariom. Co więcej – coraz częściej spotykamy się z sytuacjami, w których producent nakłada na użytkownika, w ramach warunków utrzymania gwarancji, konieczność przeprowadzania cyklicznych prac konserwacyjnych. W przeciwnym razie – zgłoszona awaria może zostać nieuznana w ramach gwarancji.

Kompleksowa obsługa

Decydując się na współpracę z nami mogą mieć Państwo pewność, że zapewnimy kompleksową obsługę, czyli zarówno doradztwo przy wyborze odpowiedniego modelu, porady związane z prawidłową eksploatacja sprzętu, fachowy montaż, jak i serwis klimatyzacji w trakcie użytkowania. Realizowane w ramach serwisu klimatyzacji prace obejmują:

  • dokładne czyszczenie filtrów oraz innych elementów systemu (w tym skraplacza oraz parownika);
  • sprawdzenie szczelności instalacji, w szczególności połączeń chłodniczych. Serwis klimatyzacji obejmuje również regulację ciśnienia czynnika chłodniczego;
  • przeprowadzenie szczegółowych pomiarów pracy urządzenia, dotyczy m.in.: wydajności chłodniczej, sprawności elektrycznej;
  • sprawdzenie wszelkich zabezpieczeń;
  • weryfikacja głośności pracy urządzenia;
  • sprawdzanie stanu technicznego;
  • odgrzybianie.


KLIMAPOZ KALASZ OWCZAREK SPÓŁKA JAWNA

ul. Browarna 10
61-063 Poznań
woj. Wielkopolskie

61 87 28 000
61 65 33 184
NIP: 7820008033